Sidebar

 قرآن كريم اين معجزه مبارك فرود آمده بر قلب پيامبر و جـاري شده بر زبـان وي، كلام خدا با مردم است تا آنان را از ظلمات به نور هدايت نمـايد. بـه گـواهي تـاريـخ هيچ كتـابي به اندازه قـرآن مجيـد در شخصیت فردي و ساختار گروهـي جـامعه  انساني تأثير گذار نبوده است. كلام خدا كه با ظرافت تمام راه خويش را به دل هاي طـالب حقيقت گشـوده و در آن مــاوي می گزیند. کلامی كـه اعتصـام بـه  پـاره اي از آیات آن جاهليت اولـي را بـه تمـدن خيـره كننده اسـلامي مبدل سـاخت و آن چنـان در لايه‌هاي مختلف مدنيت مسلمانان از جمله ايرانيان نفوذ كرد كه هم داستاني دشمنـان كينه‌توز و زمامداران نادان در مخالفت با آن نتوانست ياد و يادگارهايش را از فرهنگ عمومي جامعه بزدايد. 

نهضت الهي امام‌ خميني رضوان‌الله تعالي عليه، خيزش عمومي ملت ايران براي نيل به آرمان تشكيل حكومت قرآن بود كه درشكل نظام اسلامي و قانون اساسي جمهوري اسلامي تبلور يافت، اما علیرغم تلاشهای فراوان و ایثارگریهای بی نظیر بايد اذعان داشت كه تاحاكميت فرهنگ قرآني درلايه هاي مختلف اجتماعي راهي بس دراز درپيش داريم كه جز با همان جوشش مردمي مبتني بر انگيزه هاي خالص الهی پيمودني نيست.

در طول دهه اخير و با تأثيراز اهتمام شخصي و به ويژه رهبري انقلاب حضرت امام خـامنه‌اي نسبت به امور قرآني، بسياري از علاقه مندان به قرآن درنقاط مختلف كشور با وجودهمه مشكلات وكمبودهابه فعاليت پرداخته‌اند.

به همين منظوردر سال 1393 باتأسيس این پایگاه بزرگ وجامع قرآني توسط تعدادی از شیفتگان و خادمان قرآنی گامي در انسجام بيشترفعاليت‌هاي قرآني درسطح كشور برداشته تا به سهم خود بتوانیم کمکی براي ملت ودولت درنيل به اهداف توسعه فرهنگ قرآني باشیم و با اميدبه فضل ومددالهي در اين راه دست همه كساني را كه عشق به حاكميت فرهنگ قرآني در جامعه دارند را به گرمي مي‌فشاریم .

شاید یکی از مهمترین ابزارهای اشاعه فرهنگ ناب قرآنی در سطح کشور و جهان استفاده از رسانه‌های مجازی می‌باشد که با شناخت این ضرورت و با توجه به تاکیدات و منویات مقام عظمای ولایت در خصوص اشاعه فرهنگ قرآنی و در تقابل با جنگ نرم با راه‌اندازی پایگاه یزرگ وسراسری قرآن کریم به نام «تبیان»  به دنبال اهداف فوق می‌باشیم. امید است باحمایت  تشکل‌های قرآنی و مسئولین ذیربط و استفاده از ظرفیت‌های غیرقابل انکار آنان، شاهد شکوفایی روزافزون خدمت‌رسانی خادمان قرآنی به کشور باشیم.

                                                                                                        مدیر پایگاه جامع قرآنی التبیان 

                                                                                                       خادم القرآن حسن پورقربان

حدیث

امام زمان حضرت مهدي -عجل الله تعالی فرجه الشریف- فرمودند: إِنّا غَیْرُ مُهْمِلینَ لِمُراعاتِكُمْ، وَلا ناسینَ لِذَكْرِكُمْ، وَلَوْلا ذلِكَ لَنَزَلَ بِكُمُ الَّلأْواءُ وَاصْطَلَمَكُمُ الاَْعْداءُ ... ما در رسیدگى و سرپرستى شما كوتاهى و اهمال نكرده و یاد شما را از خاطر نبرده ایم كه اگر جز این بود، دشوارى ها و مصیبت ها بر شما فرود مى آمد و دشمنان، شما را ریشه كن مى نمودند ... احتجاج، ج2، ص323

ورود کاربر

  1. مجلات قرآنی
  2. تدبر در کلام وحی
پژوهشهای قرآن و حدیث

پژوهشهای قرآن و حدیث

مجله پژوهش های قرآن و حدیث دارای رتبه علمی -...
قرآن وحدیث

قرآن وحدیث

اين نشريه از انتشارات انجمن علوم قرآن و حدیث...
فصلنامه پژوهش‌هاى قرآنى

فصلنامه پژوهش‌هاى قرآنى

فصلنامة «پژوهش‌هاى قرآنى» نشريه‌اى تخصصى در...
فصلنامه پیام جاویدان

فصلنامه پیام جاویدان

فصلنامه پیام جاویدان »پيام جاويدان» به صورت...
شناخت چهره واقعی منافقین

شناخت چهره واقعی منافقین

فی قُلُوبِهِمْ مَرَضٌ فَزادَهُمُ اللَّهُ مَر...
اولی الامر کیست؟

اولی الامر کیست؟

سوره نساء آیه شریفه: ۵۹ أَطِیعُواْ اللّهَ وَ...
ماهیت واقعی مشرکین وکفار

ماهیت واقعی مشرکین وکفار

آیه ششم سوره مبارکه بقره: إِنَّ الَّذینَ کَف...
جانشینان پیامبر(ص)

جانشینان پیامبر(ص)

سوره نساء آیه شریفه: ۵۹ أَطِیعُواْ اللّهَ وَ...

پیوند ها